Ve čtvrtek 2.dubna se do Poličky sjelo 72 mládežníků, aby se utkali ve dvou kategoriích. 

 V elitní kategorii hráčů s ELO aspoň 1351 se utkalo 21 hráčů a hráček. Turnaj byl bohužel ovlivněn "vstřícností" Českých drah, které nechaly odjet o minutu dříve vlak ze Svitav do Poličky, než přijel zpožděný vlak z České Třebové. Tato vstřícnost zaměstnanců Českých drah mě vždy "potěší". Nejdříve sami zaviní zpoždění jednoho vlaku a následně nechají všem cestujícím odjet přípoj hned před nosem. Pět hráčů z Ústí nad Orlicí tak přišlo o dvě kola, což je vyřadilo z boje o prvenství. Zamrzelo to hlavně v případě Vaška Grundmana, který tak přišel o možnost potvrdit skvělou formu z nedávného MČR družstev škol. Tradičně skvělou reportáž z tohoto mistrovství napsanou Pavlem Holáskem najdete zde.

Další zápletku turnaj dostal ve druhém kole, kdy se utkali ve vzájemné partii Matěj s Kubou Půlpánem. Úspěšnější byl tentokráte mladší z obou bratrů, čímž zkomplikoval svému staršímu sourozenci obhajobu předešlých dvou prvenství v tomto turnaji. Připomnělo mi to dávnou situaci ze Znojemské královny, kdy Kristýna obdobně porazila Gábinu. Ty komentáře po partii zde raději nebudu zveřejňovat. Ve Znojmě ale nakonec vše dobře dopadlo a podobně to skončilo i v Poličce. Kuba Půlpán již v dalším průběhu turnaje nezaváhal, v šestém kole si poradil i s největším konkurentem Pepou Havelkou. A protože ten ztratil v průběhu turnaje dvě remízy o zlatém hattricku pro Kubu Půlpána bylo rozhodnuto. Na dalších místech skončili Pepa Havelka a Matěj Půlpán. Méně se dařilo domácím zástupcům. Honza Tulis skončil 4., Kuba Nešpor 5. a vítěz Orlické šachovnice Ondřej Švanda až 10.

 Jediný vysokomýtský účastník Dan Zeman odehrál vynikající turnaj. V prvním kole sice prohrál s jedním z favoritů Pepou Havelkou a ve druhém kole remizoval s Adamem Švandou. Poté se ale rozehrál k výbornému výkonu. Ve třetím kole měl na lopatě Vaška Grundmana, se kterým měl čistou kvalitu více. Vašek se ale bránil opravdu velice vynalézavě a Dan partii pouze zremizoval. V dalších kolech porazil domácí hráče Kubu Simona a Dana Brokla.  Tím se probojoval až na 3.stůl, kde se utkal po pár dnech opět s Matějem Půlpánem. Tentokrát to ale byla úplně jiná káva. Po celou partii hrál Dan výborně a s Matějem si udržoval nejen lepší čas, ale i pozice byla minimálně mírně lepší. Bohužel nakonec se přece jen projevily větší Matějovy zkušenosti. V posledním kole se Dan utkal v partii plné omylů s Katkou Dudlovou, která toho nastavila v partii víc než dost. Takže nakonec 7.místo (10. nasazený), zisk 4 bodů ze 7 partií a výkon 1685 při nasazovacím ELO 1574.

Poděkování za skvělý turnaj patří zejména Davidu Schafferovi, který byl na vše téměř sám.

Přidat komentář


Právě přítomno: 18 hostů a žádný člen

  • Komentáře

    Důležitá informace! Pro možnost psaní komentářů je nutná registrace!

  • Rozlos 2.ligy D 2014/15

    Rozlosování druhé ligy do nadcházející sezóny 2014/15: KoloDatumDružstvoVýsledek 1. 02.11.2014 ŠK 1921...

  • Výsledky sezóny 2013/14

    A družstvo skončilo na 6.místě ve 2.lize D. Zachráněno bylo již řadu kol před koncem. Podrobné...