Vytisknout
Zobrazení: 2111
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 Do Heřmaňáku ke 2.kolu KPI jsme dorazili včas, dokonce jsme na místě byli dříve než domácí. My jsme nastoupili v silné sestavě, kterou Tomáš Trhal avizoval už předem, domácím chyběli 3. a 5.hráč soupisky.

Zápas se od začátku vyvíjel pro nás příznivě. První dohrála Gábina Sabolová na 7.šachovnici, která soupeři ve střední hře uzmula nejdříve pěšce, pak kvalitu a nakonec i chuť do další hry. Vedeme 0:1!

Pak se chvíli nic nedělo, až po nějaké době vyhrává na 8.šachovnici Kristýna Sabolová, která rozehrála partii trochu při zdi. Soupeř zaútočil a Kristýna přehlídla kvalitu. Současně se ji ale pěkně rozehrály figurky a nakonec zvítězila po matovém útoku. 0:2

O chvíli později remizuje Jirka Kosek na 3. desce, který tentokrát místo své solidní a pevné hry zvolil trochu kavárenské pokračování. Soupeř reagoval dobře, ale nakonec nabídl v lepší pozici remízu. Nebyl důvod odmítat. 0,5:2,5:

Poté přidává na naše konto další bod náš kapitán Luboš Ptáček na 2.šachovnici, který už v zahájení netradičně vyměnil dámy. Pak partie nevybočila z rovnováhy, ale nakonec soupeř přehlédl figuru a bylo po partii. Zvyšujeme na 0,5:3,5.

O další chvílku později remizuje na 6.šachovnici náš host Vavroušek. 1:4

Další bod na naše konto jsem přidal já. Na 1.desce mě čekal nepříjemný soupeř - Sergej Petuchov. V zahájení mi obětoval pěšce za aktivitu a rychlý vývin. Postupně se mi podařilo jeho aktivitu neutralizovat a začal jsem uplatňovat svého pěšce navíc. Pak jsem získal dalšího a přes silný odpor Sergeje jsem nakonec zvítězil po přepadu jeho opuštěného krále. O zápase je rozhodnuto 1:5.

Zbývající dvě partie Marka Koska a Dušana Lipavského na 4. a 5. šachovnici končí přes velkou snahu soupeřů remízou, takže po necelých 4 hodinách vyhráváme 2:6 a kolem 14.hodiny jsme již doma. To se mi nestalo už hodně dlouho! :)