Vytisknout
Zobrazení: 1802
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

V dnešním 5.kole 2.ligy D jsme přivítali soupeře z Rapidu Pardubice. I vzhledem k tomu, že soupeř přijel bez 1., 2. a 4.hráče soupisky a k tomu jen v sedmi, jsme bez problémů zvítězili 6:2.

 Bez práce tak byl Luboš Ptáček, který mohl v klidu sledovat, jak na naše konto naskakují další body. Hned v zahájení se zajiskřilo v partii Tomášů, kdy bílý T. Veselý obětoval v sicilce figuru T.Trhalovi. Další zajímavý souboj byl na 7.šachovnici mezi Jirkou Dosedělem a Vojtou Kastnerem, kde bílý zahájil dámským pěšcem s následujícím g3 a Sg2 a černý ihned reagoval d5, Sf5, Dd7 a Sh3. Já jsem po delší době zahájil opět královským pěšcem a na šachovnici se objevila Skotská hra.

Po více než dvou hodinách se během chvíle dohrály tři partie. Nejdříve myslím dohrál Tadeáš Baláček na 3.šachovnici se zkušeným Josefem Sýkorou. Na šachovnici se objevila poloslovanská, ve které se Tadeášovi výhoda získat nepodařila a tak souhlasil s remízou. 1,5:0,5 Vzápětí dohrávám já (Marian). Můj soupeř Jirka Pačovský hraje v poslední době spíše V.I.P. turnaje a partii se mnou odehrál trochu více pasivně, než bylo zdrávo. Nakonec se mi podařilo mu odchytit dámu, která se trochu zatoulala od své armády. 2,5:0,5 Vzápětí přidává na naše konto další bod Jirka Doseděl. Byla to celkem divočina. Nejdříve sebral dva pěšce, za to má soupeř aktivitu. Potom Jirka podceňuje oběť kvality a dostává se do potíží. Při zadávání partie vidím, že oba nepokračují nejpřesněji, poslední chybu dělá ale hráč Pardubic. Vedeme 3,5:0,5 a body jsou téměř jistě doma.

Na 4.šachovnici má totiž Tomáš Veselý již od zahájení o figuru a věž méně. Přestože se snaží z pozice něco vytřískat Tomáš Trhal pokračuje ve skvělých letošních výkonech a nakonec zaslouženě vítězí. 4,5:0,5. Další bod pro nás získává Pepa Vařejčko na 2.šachovnici, který svého soupeře Honzu Smutného postupně přehrává a v časovce nakonec vítězí matovým útokem. 5,5:0,5 Jako předposlední dohrává další opora našeho družstva Jirka Kosek. Jako ve většině svých partií musí nejdříve čelit nepříjemnému tlaku svého soupeře. Sergej Petuchov ale svou mírnou převahu neodkáže zvýraznit a po sérii výměn lehkých figur Jirka pozici vyrovnává a vzhledem k stavu zápasu není důvod riskovat, takže remíza. 6:1 Poslední dohrává Béďa Fiedler, který černými v sicilce si nejdříve nechává od svého soupeře Oldy Kastnera pošramotit svou pěšcovou strukturu, ale v dalším průběhu získává pěšce a zdá se, že v koncovce bude slavit vítězství. Bohužel přehlíží jednotahovou taktitku a ztrácí figuru. Naštěstí v tomto zápase je již o bodech rozhodnuto. Ale i tak to samozřejmě zamrzí. 6:2

V ostatních zápasech většinou vítězí favorité (a to mnohdy docela výrazně), jen záloha Hradce ztrácí dva body s Polabinami C.

Takže po 5.kole máme tolik bodů, jako v celé loňské sezóně. Záchranářské starosti jsou ty tam a uvidíme, jak se nám bude dařit v roce 2013. V 6.kole si poprvé v historii zahrajeme 2.ligu v Šumperku, kde nás čeká několik známých - například Víťa Valenta nebo Pavel Strašil.