Vytisknout
Zobrazení: 2050
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

První letošní a navíc deštivou neděli jsme strávili v Rapotíně u Šumperka a přivezli jsme další tři body za jasné vítězství 6:2. 

 Na rozdíl cesty do Olomouce ve 2.kole jsme tentokrát přijeli s dostatečnou časovou rezervou, dokonce takovou, že po příjezdu do příjemného penzionu Hawai jsme měli početní převahu nad domácími 8:1. Postupně jsem se přivítal se starými známými (Valenta, Strašil, Opravil, Vicenec) a mohli jsme jít na to.

V prvních dvou hodinách se na nás domácí vyřítili, jak Barcelona na Plzeň a měli jsme co dělat, abychom pozice ustáli. V ohrožení jsem byl asi nejvíce já s Vítkem Valentou, pak Jirka Doseděl a i Luboš Ptáček stál trochu podezřele.

Naopak svoji pozici měl Pepa (3 figury za dámu) a dále lépe stáli Tomáš Trhal, Jirka Kosek a Béďa Fiedler. Tadeáš Baláček stál vyrovnaně.

Nikdo zbytečně "neotravoval" nabídkama remízy, takže se bojovalo velice ostře a dlouho. První nakonec dohrává Luboš Ptáček, který se konečně odhodlal k razantnímu útoku v sicilské a i když to v průběhu vypadalo všelijak, tak nakonec po chybě soupeře nás dostává do vedení 1:0.

Vzápětí vyhodnocuje celkovou situaci Béďa Fiedler, kterému se výhoda rozplynula jak pára nad hrncem a takticky nabízí soupeři remízu 1,5:0,5.

V tuto chvíli dostávám nabídku na remízu já, ale protože ještě není po časovkách tak pokračuji ve věžové koncovce. Po časovkách se vše vyjasňuje v náš prospěch. 

Jako další končí Jirka Doseděl, který se musel celou partii bránit silnému tlaku soupeře, ale nakonec vše ustál, takže stále vedeme 2:1.

Vzápětí přidává třetí bod na naše konto Jirka Kosek, který se černými v sicilce úspěšně ubránil a v časovce soupeře obral o figuru a navyšuje naše vedení na 3:1. O chvilku později remizuje Tomáš Trhal, který sice měl převahu, ale nenašel vyhrávající pokračování, které potřebovalo Pepovu přesnou ruku. 3,5:1,5.

Ve zbývajících třech partiích se všichni snažíme o výhru, takže o vítězství v zápase je rozhodnuto.

Ve velice pěkné partii vyhrává Pepa Vařejčko, který v zahájení získává 3 figury za dámu a postupně své postavení zesiluje a utahuje šrouby, aby nakonec zvítězil matovým útokem. Moc pěkná partie, doporučuji k přehrání. 4,5:1,5

O chvíli později vzdávám marný boj o vítězství a souhlasím s remízou ve věžové koncovce. 5:2

Jako poslední (opět :)) končí Tadeáš Baláček, který svého zkušeného soupeře ve střední hře postupně přehrává, v časovce mu zasahuje pěkný hák, kterým získává pěšce. Získanou převahu plus dvojici střelců vzorově uplatňuje v koncovce. 6:2