Vytisknout
Zobrazení: 1810
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

V neděli 3.2. nás čekal poslední zájezd na Moravu. Poprvé v historii jsme se utkali s družstvem z Velkých Losin.

Logisticky se jednalo o složitější zájezd, neboť Tadeáš Baláček se nacházel u soupeře již od pátku, ale nebylo to přímo v Losinách, ale cca půl hodiny daleko  v horách. Proto jsme museli jet třemi auty a pro Tadeáše jsem přes Červenou vodu a Králíky musel zajet. Ráno silnice nic moc, ale nakonec jsem dojel v pořádku. Po příjezdu na chatu k bossovi domácích Liboru Lužíkovi jsem byl odměněn dobrým čajem. A po krátké pauze jsme vyjeli směr hrací místnost. Hrací místnost byla výborná, takže po půl jedenácté jsme zasedli k zápasu. Protože domácí byli oslabeni o tři hráče z první čtyřky soupisky, byli jsme jasnými favority. Jak je tato role ale ošidná, jsme se přesvědčili v minulém zápase proti hradecké rezervě.

Na Moravě se nám ale vedlo mnohem lépe. Hned v zahájení získal Pepa Vařejčko kvalitu, dále stáli výborně Jirka Doseděl a Dušan Lipavský. První dohrál Tadeáš Baláček, který rychle remizoval. Černými s nejlepším hráčem soupeře - dobrý základ. O něco později dohrává Jirka Kosek, který podle vlastního vyjádření nevhodně vyměnil skoro všechny lehké figury a pozice byla v rovnováze. 1:1

Vzápětí získává důležitý bod Dušan Lipavský, který z něho měl velkou radost. Stejně tak i my ostatní, protože na výhru ve 2.lize už čekal opravdu dlouho. Vedeme 2:1 Za příznivého stavu a při pohledu na vyhranou koncovku Pepy dává postupně remízu Béďa, Jirka Doseděl a já. Udržujeme vedení 3,5:2,5.

Potom se to trochu zamotává u Pepy, naštěstí soupeř má velké oči a místo hry na remízu, volí riskantní variantu, která končí vítězstvím Pepy. Je rozhodnuto, máme tři body, vedeme 4,5:2,5.

Největší radost z toho mají řidiči a Luboš Ptáček, kterému tímto jeho soupeř nabízí remízu. Za nerozhodnutého stavu by to asi zkoušel na výhru. Takže výhra 5:3. Z ostatních výsledků znám nejdůležitější zápas - Chrudim zvítězila v Hradci 4,5:3,5. A ještě si vzpomínám, že Polabiny C porazily Ústí n.O. taky 4,5:3,5. Na ostatní výsledky si ještě budeme muset počkat.