Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Ve 2.kole 2.ligy jsme navštívili historické město Jičín, kde jsme se utkali s domácím béčkem, které je podle soupisek spíše céčkem. 

Pohled na zápis o utkání mě utvrdil v tom, že bychom to měli být spíše my, kdo bude usilovat o 3 body. Na 1.šachovnici sice měli domácí výraznou elovou převahu, ale na všech ostatních jsme na tom byli lépe my. Rozdíl sice nebyl nikde větší než 100 ELO bodů, ale v průměru + 70 bodů na 2.-7.šachovnici hovoří jasně. 

Vzhledem k tomu, že jsem v minulých dnech onemocněl smrtelnou nemocí (rýmička :)), nesledoval jsem moc ostatní partie a byl jsem rád, že sedím u té své. Až dojdou partie, tak možná článek ještě doplním. 

První skončil na 8.šachovnici Dušan Lipavský, který obětavě zaskočil za Luboše Ptáčka a vzhledem k jeho dalším povinnostem spolehlivého řidiče nešlo proti rychlé remíze nic namítat. 0,5:0,5 O něco později přichází další dvě remízové nabídky na 7. (Jirka Doseděl) a na 5.šachovnici (Jirka Kosek). I když na obou šachovnicích jsme měli černé figury, rozhodně jsme nestáli ani na jedné z nich hůř. Vzhledem k mému zdravotnímu stavu a vzhledem k tomu, že jsem musel řešit značné problémy na své šachovnici, nechal jsem konečné rozhodnutí na nich. Takže po dalších dvou remízách to máme 1,5:1,5.

Když se mi podařilo partii dovést do mírně lepší koncovky, byl chvíli čas se porozhlédnout jak na tom jsme celkově. Pohled to byl nicméně neradostný: Na 1.šachovnici se Tomáš statečně brání, ale jeho silný a zkušený soupeř získává viditelnou převahu. Na 3.šachovnici si Pavel Němec vzal černými v sicilce pěšce a přes vynalézavý odpor se dostal pod kola velmi nebezpečného útoku. Na 4.šachovnici Jarda Šmíd se pokouší pozici komplikovat, ale jeho mladý soupeř si v klidu sbírá pěšce za pěšcem a vykrývá ojedinělé hrozby. Jediný, kdo stojí výrazně lépe je Marek Kosek, který má navíc výrazně lepší čas a jeho soupeř je již po 20.tahu v těžké časovce.

 Již před časovou kontrolou bylo bohužel jasno. Nejdříve prohrává Pavel Němec, jehož soupeř vedl svůj útok bezchybně. 1,5:2,5. Vzápětí vzdává svůj marný boj Jarda Šmíd, když v konečné pozici má již 3 pěšce méně v beznadějné pozici. 1,5:3,5. Chvíli po něm koriguji celkový stav já, když můj mladý soupeř přehlíží v koncovce D+J vers. D+J drobnou taktiku, ztrácí pěšce a já převádím hru do jezdcové koncovky. Cest k výhře bylo dost a i když ztrácím nějaké to tempo nakonec bez problémů vítězím. 2,5:3,5. Při pohledu na 1.šachovnici je ale jasné, že zápas je ztracen. Tomáš i přes velkou snahu svému soupeři podléhá. 2,5:4,5. Jako poslední dohrává podobně jako loni v Jičíně Marek Kosek, který korunuje svůj výborný výkon a upravuje skóre do konečné podoby 3,5:4,5. 

Závěrem lze říct, že soupeři v průběhu zápasu moc dobře věděli co chtějí - odremizují vzadu a vepředu vyhrají. Bohužel my jsme jim v tom hodně napomohli. Pokud se nezlepšíme, tak místo boje o čelo tabulky nás bude čekat obtížný boj o záchranu.

K ostatním výsledkům: Jasné výhry Hradce nad Poličkou B a Poličky A nad Zábřehem katapultovaly oba celky do čela tabulky, jejich soupeři jsou naopak na chvostu. Další dva celky Lípa a Losiny vítězí sice  těsně, ale i ony drží zatím 100%. Naopak jejich soupeři Žďár a Ústí na své první body stále čekají. V posledním zápase se v pardubickém derby rozešly družstva Polabin B a AKISU po boji smírně. 

V dalším kole doma přivítáme béčko Polabin a budeme mít šanci zbytečné zaváhání z Jičína aspoň trochu odčinit.

 

Právě přítomno: 27 hostů a žádný člen

  • Komentáře

    Důležitá informace! Pro možnost psaní komentářů je nutná registrace!

  • Rozlos 2.ligy D 2014/15

    Rozlosování druhé ligy do nadcházející sezóny 2014/15: KoloDatumDružstvoVýsledek 1. 02.11.2014 ŠK 1921...

  • Výsledky sezóny 2013/14

    A družstvo skončilo na 6.místě ve 2.lize D. Zachráněno bylo již řadu kol před koncem. Podrobné...