Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Výjimečně on-line reportáž.

 V 9.kole jsme doma přivítali nejsilnějšího možného soupeře. Nejen podle ELO sestavy, ale navíc šlo o lídra celé soutěže družstvo Slávie Hradec Králové. Po napsání sestav hned bylo jasné, na čí straně jsou trumfy. Tři mezinárodní mistry v sestavě v naší skupině hned tak někdo nemá!

Jako první jsem skončil já (Marian Sabol), když jsem dostal od svého soupeře (Miloš Možný) nabídku remízy v situaci, kdy ji nešlo odmítnout. Hned vzápětí vyhrává Pavel Němec s Tomášem Kracíkem, když ho nejdříve strategicky přehrál a vzápětí pomocí taktiky rychle dorazil. Bohužel podobný průběh měla i partie na 8.šachovnici, kde si stejně zkušeně vedl soupeř Jirky Doseděla pan Nun Josef. Stav je srovnaný 1,5:1,5. O chvíli později - pořád ještě ve třetí hodině hry - vyhrává Luboš Ptáček nad Robertem Doringem (omlouvám se za chybějící znak - nechce se mi ho hledat). Luboš získal také po chybě soupeře v zahájení mnohem lepší pozici a i když svou převahu nerealizoval nejlépe na další důležitou výhru to stačilo. Bohužel vzápětí je opět srovnáno. Marek Kosek ve střední hře zřejmě přehlíží nějakou taktiku, kdy mu soupeř obětuje dvě figury za věž, ale přitom mu posbírá všechny pěšce před králem. Takže to máme 2,5:2,5.  

 Zbývají nám tři pozice. nejtěžší situaci má Tomáš Trhal, který dělá co může ale IM Jiří Nun ho postupně přehrává. Vyrovnat by mohl Jirka Kosek, který v jednu chvíli získává s Tomášem Ptáčkem kvalitu, ale bohužel po několika tazích ji musí vrátit. Má 2 věže proti dámě, ale je tam hodně volného prostoru - nejspíše remíza. do třetice hraje Jarda Šmíd s Zbyňkem Němcem - koncovka věž + jezdec proti věži a střelci a k tomu 4 pěšci na obou stranách. Jarda bojuje, ale bez rizika to nepůjde.

(Mezitím Soukalová míjí 20 ránu a přichází nejspíše o medaili - škoda). 

Po časovkách končí partie Jirky Koska - konečná pozice vyhrát skutečně nejde. Tomáš stále klade Jirku Nunovi do cesty překážky - šance na remízu tady stále žije. Jarda Šmíd bojuje o výhru, ale už zbývají pouze 3 pěšci na obou stranách. O chvíli později už jen dva a po dalších pár tazích už jen jeden - remíza. Stav 3,5:3,5 a těžká situace pro Tomáše Trhala.

Čas 15:05 - stále se hraje. Jirka Nun hraje na výhru, Tomáš na remízu. To se těžko mohou shodnout! :)

Čas 15:19 - je konec Tomáš prohrává a celkově prohráváme 3,5:4,5. Večer po zveřejnění výsledků ještě něco dopíšu.

Přidat komentář


Právě přítomno: 87 hostů a žádný člen

  • Komentáře

    Důležitá informace! Pro možnost psaní komentářů je nutná registrace!

  • Rozlos 2.ligy D 2014/15

    Rozlosování druhé ligy do nadcházející sezóny 2014/15: KoloDatumDružstvoVýsledek 1. 02.11.2014 ŠK 1921...

  • Výsledky sezóny 2013/14

    A družstvo skončilo na 6.místě ve 2.lize D. Zachráněno bylo již řadu kol před koncem. Podrobné...