Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Tak už je to opět tady! Po půlroční přestávce opět zahájila 2.liga prvním kolem!

V 1.kole jsme přivítali na domácích šachovnicích soupeře z Rychnova nad Kněžnou, který v loňském roce neúspěšně bojoval v 1.lize. Protože se jednalo o 1.kolo, tak se sestava soupeře odhadovala velice těžko. Nakonec ze tří Poláků přijeli dva, ale hostům spíše chyběli "domácí" hráči. Na poslední šachovnici tak musel nastoupit dokonce i většinou nehrající kapitán Jirka Daniel. My jsme naopak nastoupili téměř v nejsilnějším možném složení. Podle zápisu jsme se tedy staly favority a zápas mohl začít!

 Již v zahájení dělá hrubou chybu v propočtu již zmiňovaný Jirka Daniel a náš letošní nový host Broňa Houška získává čistou figuru navíc. Kapitán hostů ale nechce prohrát jako první a tak partie trvá ještě necelých dalších 30 tahů! Jako první tedy nakonec končí partie Jirky Doseděla, který v zahájení jednotahově ztrácí pěšce a v nadcházejících komplikacích se jeho mladý soupeř překvapivě orientuje lépe - 0:1. O něco později se JD konečně vzdává a Broňa vyrovnává na 1:1.

Po těchto dvou rychle rozhodnutých partiích se na ostatních šachovnicích rozhořel tuhý a vyrovnaný boj. Na mě (MS) čekal mladý polský soupeř s ELO přes 2400 bodů a i když jsem určitě mohl někde zahrát i lépe, tak s remízou jsme nakonec byli spokojeni oba dva. O něco později dohrává vedle mě na 2.šachovnici další z hostů Petr Červený. Postupně svého soupeře přehrává, ale protože odkládá konečnou realizaci výhody až po časovce, soupeř se vysmekává a partie končí remízou. Stav je 2:2 a čekají nás časovky. 

Po nich se ocitáme na prahu vítězství. Nejdříve totiž Marek Kosek navazuje na své výkony z loňské sezóny a podle hesla "kdo si počká ten se dočká" obrací stav v náš prospěch. V časovce v podstatě rozhoduje o svém vítězství i třetí z našich hostů Olda Lorenc. Ten v časovce získává pěšce a i když realizace není nejrychlejší nakonec bezpečně vítězí a upravuje na 4:2 pro nás.

Jsme krůček od vítěství, ale půlka nám ještě chybí. Na naše konto ji přidává Tomáš Trhal, který zahájení nezahraje nejpřesvědčivěji a záhy vzniká koncovka V+J proti V+J. I když má Tomáš pěšce navíc, jeho pozici hyzdí izolovaný dvojpěšec a i figury černého jsou mnohem aktivnější. Nakonec se mu před 60.tahem daří figury zaktivizovat a z pozice síly nabízí remízu, která nám zajišťuje tři zápasové body. V nejdelší partii dne Jirka Kosek bohužel ve střední hře nevyužívá některých chybiček svého soupeře. Na šachovnici postupně dochází k redukci materiálu a na každé straně zůstávají všechny těžké figury a nestejní střelci. Jak je známo v těchto pozicích rozhoduje, kdo má střelce aktivního a to je bohužel soupeř. Jirka sice vzdoruje, postupně vymění všechny těžké figury a vzniká koncovka nestejných střelců. Bohužel i ta je nakonec neudržitelná a Jirka po 92 tazích nakonec prohrává. I když je samozřejmě zklamaný, radost z vítězství družstva nakonec převažuje.

Výsledky po šachovnicích:

 

ŠK Vysoké Mýto Region Panda Rychnov nad Kněžnou
Sabol Marian 2366F ½ - ½ 2408F Sabuk Piotr (C)
Červený Petr (H) 2285F ½ - ½ 2220F Kracík Tomáš
Trhal Tomáš 2109F ½ - ½ 2106F Machlowski Slawomir
Kosek Marek 2133F 1 - 0 1961F Nývlt Otto (H)
Kosek Jiří 2063F 0 - 1 2141F Novotný Josef
Lorenc Oldřich (H) 2067F 1 - 0 1949F Černý David (H)
Doseděl Jiří 2042F 0 - 1 1997F Buločkin Martin
Houška Bronislav (H) 2069F 1 - 0 1940F Daniel Jiří
  :

 Zajímavostí 1.kola je, že i když i další zápasy byly velice vyrovnané, tak nakonec žádný z nich neskončil remízou. Určitě největší překvapení se zrodilo v Ústí, kde sice domácí notně posílili a když hosté z Losin nepřijeli v nejsilnějším složení, tak konečný výsledek 5:3 už takové překvapení není. Tabulku najdete zde.

Přidat komentář


Právě přítomno: 116 hostů a žádný člen

  • Komentáře

    Důležitá informace! Pro možnost psaní komentářů je nutná registrace!

  • Rozlos 2.ligy D 2014/15

    Rozlosování druhé ligy do nadcházející sezóny 2014/15: KoloDatumDružstvoVýsledek 1. 02.11.2014 ŠK 1921...

  • Výsledky sezóny 2013/14

    A družstvo skončilo na 6.místě ve 2.lize D. Zachráněno bylo již řadu kol před koncem. Podrobné...