Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Ve druhém kole 2.ligy jsme se utkali opět doma opět s téměř prvoligovým soupeřem - loňským suverénním vítězem 2.ligy celkem Slávie Hradce Králové.

 O síle našeho soupeře asi nejvíce vypovídá statistika. Z posledních 17 utkání jich vyhráli plných 16!! A přestože nám v zápase chyběli tři hráči ze základu, neprodali jsme kůži lacino a o celkové výši naší porážky rozhodly spíše naše chyby než umění soupeřů.

Zápas (jak je již naším dobrým zvykem) byl velice bojovný a nikdo mě zbytečně "neobtěžoval" dotazy ohledně remízových nabídek. Kdybych měl stručně zápas zhodnotit, tak bych mohl napsat, že horší pozice jsme neudrželi a lepší jsme nevyužili. Konečné skóre je nakonec pro nás až moc kruté, ale na druhou stranu nás může těšit, že po většinu zápasu jsme soupeřům značně zatápěli. A aspoň jsme potěšili jednoho nejmenovaného zuřivého reportéra z jednoho nejmenovaného provinčního klubu.

Pojďme ale konečně k zápasu. Nejdříve trochu o vývoji skóre. Téměř ve stejném čase končí partie na 1. a 2.šachovnici, kde jak já tak i Tomáš Trhal nevyužíváme mírně lepších pozic. Před časovkami končí další dvě partie, ve kterých odcházíme poraženi a prohráváme tak 1:3. Po časovkách se rychle rozhoduje o naši porážce, kdy prohráváme další dvě mírně horší partie a oba Jirkové naopak své možnosti na výhru míjejí a po dalších dvou remízách celkově prohráváme 2:6. Při pohledu do databáze ŠSČR jsem zjistil, že naposledy jsme takhle vysoko prohráli 2.3.2014 s Jičínem B.

A nyní po jednotlivých šachovnicích:

Na 1. šachovnici jsem se utkal se svým tradičním soupeřem Jiřím Nunem. Po originálně sehraném zahájení jsem získal zjevnou výhodu, kterou se mi ale nepodařilo vystupňovat a soupeř se zkušeně zkonsolidoval. Proti nabídce remízy jsem nemohl nic namítat.

Na 2. šachovnici čekala Tomáše Trhala (2121) těžká práce černými proti dalšímu zkušenému IM Miloši Možnému (2297). Tomáš to ale černými umí, svému soupeři nic nedovolil a v některých okamžicích se dokonce dostával do mírně lepší pozice. Ale i tady korektní remíza.

Na 3.šachovnici se utkala nová vysokomýtská dvojka Marek Kosek (2147) s dalším zkušeným soupeřem Zbyňkem Ringlem (2234). Přestože držel se svým silným soupeřem statečně krok, spotřeboval na řešení vznikajících problémů spoustu svého času a ve své časovce nakonec nedokázal soupeři zabránit v přechodu do vyhrané pěšcové koncovky.

Na 4.šachovnici se Jirka Kosek (2056) utkal se Zbyňkem Němcem (2248). Přes velkou ratingovou převahu soupeře se ho Jirka nezalekl a ve střední hře ho dokonce přehrával. Bohužel v blížící se časové tísni nedokázal najít skoro vyhrávající pokračování a partie nakonec dospěla do remízové koncovky.

I na 5.šachovnici jsme sahali po výhře. Jirka Doseděl (2044) se rychle zotavil po pondělní operaci a obětavě nastoupil k partii s talentovaným Tomášem Ptáčkem (2122). Hodnocení partie se sice střídalo na obě strany, ale první hrubou chybu nakonec vyrobil soupeř Jirky. Po zisku kvality mohl Jirka rozhodnout matovým útokem, ale bohužel nenašel správné pokračování. Takže další remíza a další ztracená půlka.

Když vezmu v potaz ratingovou převahu soupeřů na 2.- 5.šachovnici, tak s průběžným skóre 2:3 na prvních pěti šachovnicích mohu být spokojen. A to jsme měli na šachovnicích stav minimálně opačný, tedy 3:2 pro nás. 

Bohužel se nám ale nepodařilo udržet zadní šachovnice. Na 6.šachovnici se utkal Luboš Ptáček (2086) v letošní premiéře s mladým Jakubem Šafaříkem (2119). Bohužel se Lubošovi partie příliš nepovedla, záhy se dostal pod útok soupeře a ten i když nenašel závěrečnou matovou kombinaci spolehlivě dovedl partii k výhře.

Na 7.desce Broňa Houška (2069) sehrál velice zajímavou partii s Jiřím Jezberou (2080). I tady se hodnocení partie několikrát přelilo, ale nakonec to byl náš hráč, který tahal za kratší konec. Kdyby byl ale výsledek této partie opačný, tak by se nikdo nemohl divit.

Na 8.šachovnici si letos taky poprvé zahrál Dušan Lipavský (1992), na kterého čekal mnohem silnější soupeř - kapitán soupeře - Radomír Novák (2151). Přestože se Dušanovi podařilo část figur vyměnit, nepokračoval dostatečně agresivně a soupeř i s omezeným počtem figur dokázal zaútočit na Dušanova krále. Když potom Dušan jednotahově ztratil figuru, bylo vymalováno. Takže na posledních třech deskách jsme to dostali 0:3. 

Co se týče ostatních výsledků 2.kola, tak asi všechny dopadly tak nějak jak měly podle papírových sestav. Co se týče celkového pořadí, tak jeden z největších favoritů celek Losin již ztratil 5 bodů. Takže to s postupem do 1.ligy moc nevypadá. Ale soutěž je samozřejmě ještě teprve na začátku. 

Kdo se chce pokochat pohledem na celkové výsledky, tak odkaz na databázi ŠSČR najdete zde.

Pohled Pavla Holáska z Ústí najdete tady.

Přidat komentář


Právě přítomno: 141 hostů a žádný člen

  • Komentáře

    Důležitá informace! Pro možnost psaní komentářů je nutná registrace!

  • Rozlos 2.ligy D 2014/15

    Rozlosování druhé ligy do nadcházející sezóny 2014/15: KoloDatumDružstvoVýsledek 1. 02.11.2014 ŠK 1921...

  • Výsledky sezóny 2013/14

    A družstvo skončilo na 6.místě ve 2.lize D. Zachráněno bylo již řadu kol před koncem. Podrobné...