Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

V dnešním třetím kole 2.ligy nás čekal důležitý zápas s loni prvoligovou Chrudimí.

Vzhledem k soupiskám se mělo jednat o vyrovnaný zápas, ale nečekaná absence Roberta Hlaváčka nakonec převrátila papírové prognózy na naši stranu. Zápas byl velice bojovný, než se urodila první remíza došlo na třech šachovnicích k odmítnutí smíru. 

Nejdříve skončil na třetí šachovnici Tomáš Trhal (2121), který věren tradici spolehlivě udržel černé s Pavlem Němcem (2250) a dle vlastních slov mohlo být i lépe, kdyby se nebál! :) 0,5:0,5.

O něco později přibyly remízy v partiích Petra Červeného (2286) proti Jirkovi Malivánkovi (2090) a Marka Koska (2147) proti Jaromíru Krysovi (2051). Obě partie měly podobný průběh. Naši borci bílými tlačili, soupeři se černými bránili a nakonec i ubránili. Vzhledem k pozicím na dalších šachovnicích jsme neriskovali a stav se tak posunul na 1,5:1,5.

 První výhru na naše konto připisuje Jirka Doseděl (2044) proti Vojtěchu Říhovi (1815). Jirka si rozehrál svou pozici a když soupeř dobrovolně zablokoval dámské křídlo, nebylo o jeho vítězném útoku na krále pochyb. 2,5:1,5 pro nás

Vzhledem k příznivému stavu i k situaci na ostatních šachovnicích podepisujeme nerozhodný výsledek i na 8.šachovnici, kde se o partii Broňka Houšky (2069) proti Bohumilu Němcovi (1886) dá napsat totéž, co o partiích Petra a Marka. Vedeme 3:2.

 Jindy by nás třikrát nevyužité bílé figury proti papírově slabším soupeřů mohly mrzet, ale dnes jsme bodovali i černými. Jirka Kosek (2056) hrál s Petrem Ždímalem (1754). Jirka získal už po zahájení znatelnou výhodu, soupeř odložil rošádu na neurčito a nakonec král v centru padl po překvapivém přepadu. 4:2

O chvíli později podepisuje partiář i můj soupeř Radek Bujnoch (2231), který v zahájení získal o něco lepší pozici, nepostupoval však dostatečně agresivně a partie přešla do koncovky, kde jsem uplatnil lepšího jezdce proti horšímu střelci. 5:2

V poslední partii už jen domácí David Komárek (2136) koriguje nepříznivý stav, když Luboše Ptáčka (2086) postupně přehrál. 

Konečný stav je tedy 5:3 pro nás, připisujeme si druhé vítězství a naše konto přidáváme tři důležité body. A navíc podepisuji zápis o utkání již v 13:30!! Nepamatuji se, kdy naposledy jsme dohráli zápas před první časovou kontrolou. Teď už jen můžeme čekat, jak dopadly ostatní zápasy ve 2.lize, případně sledovat na onlinech, jak si povedou naši muži a ženy na ME.

 Tak muži na ME vyhráli v posledním zápase se Srbskem, ženy bohužel prohrají. Co se týče 2.ligy tak právě zveřejněné výsledky (již v 17.05!!) se překvapením jen hemží. Nečekaly se tři porážky favoritů Hradce s Rychnovem, Ústí s Polabinami C a Lípy s Litovlí. Tabulka je po třetím kole neuvěřitelně vyrovnaná. Jsme sice až sedmí, ale pouze skóre nás dělí od prvního místa! 

Kdo se chce podívat do svazové databáze, tak si klikněte zde.

 

Přidat komentář


Právě přítomno: 93 hostů a žádný člen

  • Komentáře

    Důležitá informace! Pro možnost psaní komentářů je nutná registrace!

  • Rozlos 2.ligy D 2014/15

    Rozlosování druhé ligy do nadcházející sezóny 2014/15: KoloDatumDružstvoVýsledek 1. 02.11.2014 ŠK 1921...

  • Výsledky sezóny 2013/14

    A družstvo skončilo na 6.místě ve 2.lize D. Zachráněno bylo již řadu kol před koncem. Podrobné...