Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Protože už uplynul téměř rok od posledního článku a protože hraji v poslední době mizerně, rozhodl jsem se konečně něco napsat.

 Podle předsezónních předpokladů jsem za favority soutěže považoval hlavně týmy z jiných krajů:Losiny, Hradec Králové a Lípu. Na opačném konci tabulky jsem očekával hlavně družstvo Náchoda a pak to již mělo být hodně otevřené. Naše skupina již po několik posledních let přináší velmi nečekané výsledky a některé týmy se jeden rok pohybují v čele tabulky, aby druhý rok hrály až do konce o záchranu. Než začneme porovnávat papírové předpoklady se skutečností, nabízím vám krátký pohled na dosavadní vystoupení našeho družstva.

 V 1.kole jsme přivítali na domácích šachovnicích družstvo ze Žďáru nad Sázavou. V posledních letech se toto družstvo pohybovalo mezi 2.ligou a krajským přeborem Vysočiny, ale v loňském roce se jim po vynikajícím závěru podařilo poprvé udržet druholigovou příslušnost. V tomto utkání se nám podařilo pohodově zvítězit 3:0 při pěti remízách, takže celkové skóre bylo 5,5 : 2,5. Všechny naše výhry byly zasloužené a nikdo nebyl výrazněji ohrožen. Výborný vstup do soutěže!

Ve 2.kole nás čekal hned největší zájezd v letošní sezóně do Náměště nad Oslavou.. Naštěstí se toto utkání hrálo již začátkem listopadu a silnice byly dosud krásně sjízdné. Náměšť se před sezónou značně posílila a nečekal nás nijak jednoduchý zápas. Přestože domácí nenastoupili v nejsilnější sestavě, utkání se nám vůbec nevydařilo a bohužel jsme překvapivě prohráli 1:3 při čtyřech remízách (takže celkově 3:5). 

Ve 3.kole jsme přivítali doma ambiciózního nováčka z Chotěboře. Tento tým se o postup do 2.ligy snažil neúspěšně několik sezón a teprve loni se mu to podařilo. Pohled na soupisku a dvě vítězství v prvních dvou kolech ale vzbuzovaly respekt. V tomto utkání jsme se rychle ujali vedení 3:0. Soupeř pak korigoval na 3:2 pro nás, ale na dalších třech šachovnicích jsme bojovali o remízy. Nakonec i díky nepřesné hře soupeřů se nám to podařilo a zvítězili jsme 4,5:3,5.

V neděli jsme se utkali opět doma s celkem Eurobitu. Toto družstvo, které se každý rok jmenuje jinak jsme v minulých letech poměrně pravidelně poráželi nebo jsme s nimi aspoň hráli nerozhodně. V loňském roce jsme jim překvapivě podlehli a pomohli jim se zachránit. Letos jsme jim porážku chtěli oplatit, ale bohužel jsme dopadli jako loni. Po dvou krátkých úvodních remízách jsme prohráli na 1., 7. a 8.šachovnici a tak jediným světlým bodem tohoto zápasu bylo první vítězství našeho mladého hosta z Ústí nad Orlicí Vaška Grundmana, který svého zkušeného soupeře (hosta z Chrudimi Jirku Malivánka) přejel jak malinu. Po porážce 3:5 máme v tabulce 6 bodů a zatím držíme 6.příčku.

A teď k těm předsezónním prognózám:

Hned v prvním kole jsem nečekal porážku Hradce od Polabin ale mnohem větším překvapením byla výhra Eurobitu nad Losinami a vysoké vítězství Chotěboře nad Náměští. Ve druhém kole jsme překvapivě my prohráli v Náměšti a Eurobit naopak podlehl Žďáru nad Sázavou. Ve třetím kole jsme se opět podíleli na překvapení kola, kdy jsme porazili vedoucí Chotěboř, vysoké vítězství Polabin C nad Losinami už po prvních dvou kolech překvapilo méně. A konečně ve čtvrtém kole si na Losiny vyšlápla i Polička a Chotěboř vysoko porazila Hradec.

V čele 2.ligy jsou tak po první třetině Polabiny C, které jediné mají 100 % bodů. V závěsu s trojbodovou ztrátou se kromě Lípy na 3.místě ještě překvapivě nacházejí druhá Chotěboř a čtvrtý Eurobit. Pátý Hradec je už podle mě mimo postupovou hru. Všechna ostatní družstva zatím bojují o záchranu. Největším šokem je zatím vystoupení Velkých Losin, které po třech porážkách momentálně okupují sestupovou 10.pozici. Na 11.místě se stejným bodovým ziskem je Žďár nad Sázavou, 12. Náchod má pouze jeden bod za remízu z 1.kola v Poličce.

V 5.kole (posledním v tomto kalendářním roce) nás čekají velice zajímavé zápasy. Utká se 4.Eurobit s 2. Chotěboří v souboji o to, kdo bude na jaře šlapat Polabinám na paty. Podobně zajímavé utkání svedou v nesmiřitelném derby celky Hradce a Lípy. Spíše o záchranářské body se utkají Dalešice s Vysokým Mýtem a Polička se Žďárem. Naopak v posledních dvou duelech Polabin s Náměští a Náchoda s Losinami by mělo jít pouze o výšku skóre, i když jak už napsal výše v této soutěži není o překvapení nouze. 

Odkaz na stránky svazu je zde.

Přidat komentář


Právě přítomno: 226 hostů a žádný člen

  • Komentáře

    Důležitá informace! Pro možnost psaní komentářů je nutná registrace!

  • Rozlos 2.ligy D 2014/15

    Rozlosování druhé ligy do nadcházející sezóny 2014/15: KoloDatumDružstvoVýsledek 1. 02.11.2014 ŠK 1921...

  • Výsledky sezóny 2013/14

    A družstvo skončilo na 6.místě ve 2.lize D. Zachráněno bylo již řadu kol před koncem. Podrobné...