Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

V 5.kole čekal naše A družstvo další zájezd na Vysočinu a to tentokrát do Třebíče, kde ve známém hotelu Atom hraje svá utkání družstvo Caissa Pivovar Dalešice

Počasí bylo naštěstí docela příznivé, takže ranní cesta proběhla bez problémů a před desátou jsme již vstupovali do hrací místnosti. Při pohledu na zápis o utkání nás potěšila zejména neúčast Petra Buchníčka a Lukáše Karáska. Rázem jsme se stali favority zápasu, ale ne vždy favorité vyhrávají.

První dohrál Luboš Ptáček, který hned po zahájení využil nepřesností svého soupeře a vcelku bez problémů a rychle zvítězil. I na ostatní šachovnice byl radostný pohled, protože téměř ve všech partiích jsme měli poziční i časovou převahu. Další v pořadí dohrál Pavel Němec, který taky černými v pohodě vyrovnal a jeho nabídku ke smíru soupeř neodmítl. Vedeme 1,5:0,5.

O našem vítězství v zápase a o přísunu důležitých tří bodů na naše konto v podstatě rozhodl do třetice černými figurami Jirka Kosek. Jeho soupeř nejdříve v sicilské vytahal pěšce na královském křídle, aby pak zjistil, že ani na dámském křídle to pro jeho krále nebude nejbezpečnější. Tak zůstal s králem na e1 a na tomto políčku dostal jeho král nakonec i mat. Zhruba ve stejné době skončil na vedlejší šachovnici Jirka Doseděl, který s kapitánem domácích nejdříve zablokoval téměř celou šachovnici. Poté na jediném volném sloupci vyměnili všechny těžké figury a pak už to bylo o ničem. Vedeme 3:1

V tuto chvíli jsme podepsali z pozice síly 3 další remízy. Pavel Daněk svého soupeře sice různě zkoušel, ale ten odolal všem nástrahám. Vašek Grundman i Tomáš Trhal naopak své soupeře postupně pěkně přehráli, ale nakonec oba dali přednost jistému vítězství družstva před vlastními ambicemi, za což jim oběma ještě jednou dodatečně děkuji. Jediným looserem jsem tak byl já (Marian Sabol), když jsem jednotahově zkazil partii, která se mi jinak docela líbila, i když počítač mi doma vysvětlil, že mám asi podivný vkus. 

Takže celkově proti Dalešicím vítězíme 4,5:3,5 a po 14.hodině vyrážíme domů. Což se ukázalo jako velmi vhodné, protože krátce po příjezdu domů (po 16. hodině) začalo sněžit, mrznout, atd. Ještě že už jsme byli doma v teplíčku.

 V dalších zápasech 5.kola vyhráli favorizované týmy z Losin a Polabin C vysoko 6:2. V zápasech o to, kdo bude šlapat po Vánocích na paty Polabinám byli úspěšnější celky Hradce Králové a Eurobitu. V posledním utkání, kde se naopak bojovalo o důležité záchranářské body se družstva Poličky a Žďáru rozešly smírně 4:4, čímž samozřejmě potěšily všechny své konkurenty.

Po 5.kole jsou v čele Polabiny C s plným bodovým ziskem,s odstupem tří bodů je Eurobit. Vzhledem ke kvalitě obou soupeřů je o postupujícím na 99 % rozhodnuto.

Na opačném konci tabulky je situace i vzhledem k tomu,že sestupují tři týmy, mnohem složitější. Náchod (1 bod), Dalešice, Náměšť a Žďár (4 body), Polička (5 bodů) a Losiny (6 bodů) jsou na tom nejhůře. I když Losiny jsou v tomto uskupení tak nějak omylem. Po Vánocích očekávám jejich posun do první poloviny tabulky.

 

Přidat komentář


Právě přítomno: 81 hostů a žádný člen

  • Komentáře

    Důležitá informace! Pro možnost psaní komentářů je nutná registrace!

  • Rozlos 2.ligy D 2014/15

    Rozlosování druhé ligy do nadcházející sezóny 2014/15: KoloDatumDružstvoVýsledek 1. 02.11.2014 ŠK 1921...

  • Výsledky sezóny 2013/14

    A družstvo skončilo na 6.místě ve 2.lize D. Zachráněno bylo již řadu kol před koncem. Podrobné...