Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Je na čase dohnat resty z minulých dvou měsíců. Takže nejdříve se podíváme na výsledky našeho béčka v KP Pardubického kraje.

 5.kolo - Hned první neděli v roce 2015 nás čekal jeden z klíčových záchranářských zápasů v Moravské Třebové. Odjížděli jsme se značnými obavami, neboť nám chyběli všichni mladí - tj. 4 stabilní hráči. Naštěstí i sestava soupeře byla hodně děravá a tak vše bylo otevřené. K průběhu partií se po tak dlouhé době nebudu vracet, takže jen statisticky: Na zadních šachovnicích jsme to zapůlili a vpředu zvítězili 3:0 (o výhry se zasloužili Luboš Ptáček, Dušan Lipavský a Honza Kučera). Zvláštní poděkování patří zejména zkušeným náhradníkům, kteří své partie udrželi - Sláva Ptáček, Jiří Marek a Franta Janeček. Takže celkově nakonec vítězství 5:3 a rázem se nám dýchá lépe.

 6.kolo - Další důležité střetnutí, tentokrát pro změnu doma s Českou Třebovou. Ještě před pár lety si Česká Třebová zahrála jeden rok 2.ligu, ale letos mají spíše starosti, aby se neocitli v pásmu sestupu. Takže se vlastně hraje o 6 bodů, jak se s oblibou v takovém případě říká. Co dál k zápasu napsat? Byl to velice dlouhý zápas, kde se několik partií částečně nebo úplně otočilo s nakonec asi spravedlivou remízou 4:4. Ale popořádku: Nejdříve přišly dvě rychlé remízy Luboše Ptáčka a Tomáše Trhala. U Luboše byla ultra rychlá - hned v zahájení - u Tomáše až po taktické přestřelce, ale tady si můžeme připsat první mínus, neboť Tomáš měl v partii několik možností, jak získat značnou výhodu 1:1. Následují dvě naše prohry. Nejdříve Tomáš Ondrej nezvládá střední hru a přehlíží figuru. Poté prohrává Kristýna, která nejdříve suverénně přehrává největší ústeckou naději Vaška Grundmana, získává značnou materiální převahu, ale stačí jednotahová chyba a soupeř partii dokonce otáčí 1:3. Naštěstí po dalších dvou skončených partiích se vracíme do zápasu. Nejdříve Michal Trhal zkušeně a trpělivě přehrává kapitána hostů a vzápětí končí i partie Dušana Lipavského, který nejdříve pěšce získává, aby nakonec skončil v jezdcové koncovce s pěšcem méně. Naštěstí tuto koncovku dokáže udržet 2,5:3,5. A zbývají borci nakonec - Marek Kosek hraje věžovku s pěšci 5 na 4 a Radim Podgorný má na šachovnici horší koncovku. V první partii nakonec Marek svého soupeře udolává a vyrovnává na 3,5:3,5. V poslední partii se ale dějí věci. Nejdříve Radim přehlíží kvalitu. Pak jeho soupeř podceňuje jediného nebezpečného Radimova pěšce a musí za něj dát věž. Takže Radim má střelce navíc, ale soupeř mu mezitím vysbíral všechny pěšce a nyní má 4 pěšce na sloupcích b,c,d proti střelci. V situaci kde už PC ukazuje čísla kole +15 ale dělá chybu a partie nakonec končí remízou. Takže nakonec se s Českou Třebovou rozcházíme smírně 4:4

7.kolo - I v sedmém kole musíme řešit značné problémy se sestavou - chybí Dušan Lipavský, Michal Trhal, Gábina i Kristýna. Opět patří velký dík náhradníkům - na posledních třech deskách nastupují Petr Marinov, Jirka Marek a Radim Nedělčev. Soupeřem je nám ale velice silný celek Rapidu Pardubice C. Kromě první šachovnice mají na všech ostatních elovou převahu na čtyřech dokonce i kolem 250 bodů. Na předních šachovnicích ještě soupeře dokážeme udržet (vyhrál Luboš Ptáček a půl bod přidali Marek Kosek a Honza Kučera), na zadních ale přidáváme pouze jednu půlku (Radim Nedělčev). Celkově tedy podle očekávání prohráváme 5,5:2,5.

V 8.kole jsme doma přivítali opět soupeře z Pardubic - tentokrát šlo o družstvo Bohemia Pardubice. Toto družstvo se už řadu let snaží marně postoupit do 2.ligy a ani letos se jim to již jistě nepodaří. Přesto se jedná o velice silný a zkušený celek. Takže i když jsme nastoupili téměř v základní sestavě, favoritem utkání byl soupeř. Bohužel se partie nevyvedly Kristýně a Gábině, naštěstí to byly naše dvě jediné prohry. Půl bodu na naše konto za remízy přidali Luboš Ptáček, Dušan Lipavský, Honza Kučera a Radim Podgorný. Velice důležité výhry vybojovali Michal Trhal a zejména Marek Kosek. Takže nakonec zápas končí remízou 4:4 Získáváme důležitý bod, s kterým jsme moc před utkáním nepočítali.

Tabulka po 8.kole vypadá takto:

Poř.DružstvoVRPBodySkórePartie
1. 2222 ŠK Polabiny C 6 1 1 19 39.0 26
2. TJ CHS Chotěboř A 5 3 0 18 43.0 34
3. TJ Lanškroun 6 0 2 18 35.5 22
4. Sokol Zaječice 5 1 2 16 39.0 26
5. ŠK Rapid Pardubice C 4 2 2 14 34.0 20
6. ŠK Bohemia Pardubice 3 4 1 13 40.0 30
7. TJ Jiskra Litomyšl 3 1 4 10 31.5 20
8. Proplast Česká Třebová 2 2 4 8 29.5 14
9. ŠK Vysoké Mýto B 2 2 4 8 28.0 16
10. TJ Slovan Moravská Třebová 1 1 6 4 25.0 15
11. SK + Sokol Žamberk 1 1 6 4 18.0 8
12. TJ CHS Chotěboř B 0 2 6 2 21.5 15

 Protože je dosud nejasný počet sestupujících družstev z 2.ligy z našeho kraje, není dosud jasný počet sestupujících z krajského přeboru. Nejpravděpodobnější je asi varianta sestupu dvou našich zástupců z 2.ligy - v tom případě by z KP sestupovaly tři družstva. Zítra nás čeká  velice důležitý zápas v Chotěboři s místním béčkem, kde se pokusíme vybojovat vítězství a definitivně si vybojujeme záchranu. Tak všem našim hráčům přeji hodně štěstí a samé dobré tahy.

Přidat komentář


Právě přítomno: 13 hostů a žádný člen

  • Komentáře

    Důležitá informace! Pro možnost psaní komentářů je nutná registrace!

  • Rozlos 2.ligy D 2014/15

    Rozlosování druhé ligy do nadcházející sezóny 2014/15: KoloDatumDružstvoVýsledek 1. 02.11.2014 ŠK 1921...

  • Výsledky sezóny 2013/14

    A družstvo skončilo na 6.místě ve 2.lize D. Zachráněno bylo již řadu kol před koncem. Podrobné...