Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Stejně jako áčko, tak i béčko si může v roce 2016 konečně říci "Do třetice všeho dobrého". 

Pojďme ale popořádku:

V 6.kole béčko čekal soupeř nejsilnější. Lanškroun se již před sezónou pasoval do role největšího favorita na postup do 2.ligy a nic na tom nezměnila úvodní překvapivá porážka Lanškrouna s Litomyšlí. V době konání tohoto zápasu bylo v čele KP naše béčko, které do té doby neztratilo ani bod a tak Lanškroun postavil proti nám to nejsilnější, co na soupisce našel. Naopak my jsme v Lanškrouně postrádali především naše vysokoškoláky, kteří v tomto lednovém termínu měli přece jen jiné priority. Zápas skončil vysokým vítězstvím Lanškrouna 7:1, i když po přehrání partií bylo vidět, že až tak vysokou porážku si naši borci nezasloužili. Jediné dvě remízy na naše konto připsali Kristýna Sabolová a Michal Trhal.

I v 7.kole nás nečekal snadný soupeř. Chotěboř sice letos již není favoritem číslo 1 na postup, ale i tak jde o soupeře velice kvalitního. I když nepřijeli se všemi nejlepšími hráči ze soupisky, přesto měli na většině šachovnic elovou převahu, na zadních šachovnicích dokonce značnou. Konečné skóre 3,5:4,5 dává tušit, že se jednalo o vyrovnaný zápas, ale nakonec přece jen rozhodly zadní desky soupeře, kde se Chotěboři podařilo zvítězit 3:1 a ani naše vítězství na prvních čtyřech deskách 2,5:1,5 na zápasové body nestačilo. Své partie vyhráli Luboš Ptáček a Marek Kosek, remízy přidali Dušan Lipavský, Honza Kučera a Kristýna Sabolová.

V 8.kole nás čekal do třetice silný soupeř - exligové družstvo Zaječic. Protože se nemohl tohoto zápasu zúčastnit Dušan Lipavský ani Luboš Ptáček, domluvil jsem se s kapitánem, že si odehraji druhou povinnou partii za naše béčko. Do Zaječici jsem se pochopitelně moc těšil, neboť jsem se po čase opět uviděl se spoluhráči, se kterými jsem odehrál řadu zápasů ve 2. a jednu sezónu dokonce i v 1.lize. Zápas se Zaječicemi byl velice vyrovnaný. První skončila partie na 5.šachovnici, kde náš borec Radim Podgorný navrhl po zahájení remízu, kterou jeho soupeř Lukáš Hájek překvapivě přijal. Další partie skončila na 6.šachovnici, kde Kristýna Sabolová získala mnohem aktivnější pozici a tak její soupeř chytře nabídl remízu. Protože se Kristýna často řídí pořekadlem "Lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše", remízu přijala. Třetí remíza se zrodila na 8.šachovnici, kde náš borec na konec Michal Trhal nejdříve čelil agresivní hře Franty Konráda. Po odražení jeho útoku ale již neodrazil jeho nabídku remízy a napodruhé ji přijal. Další v pořadí se dohrála partie na 4.šachovnici, kde nejdříve Honza Kučera v zahájení získal menší výhodu, když soupeři znemožnil rošádu. Jirka Hájek ale svou pozici postupně zlepšoval a nakonec při vznikající koncovce stál už díky silnému jezdci ve středu šachovnice lépe. A do pětice přidal remízu na naše konto Marek Kosek, který černými čelil tlaku Bedřicha Fiedlera, ale nakonec vyryl všechny hrozby a snahy soupeře a i tato partie skončila stejně jako ty předchozí. Za stavu 2,5:2,5 se dohrávají poslední tři partie a naše situace není příliš růžová. Já sice uplatňuji figuru navíc s Lubošem Jedličkou, na ostatních dvou šachovnicích útočí ale soupeři. Nejohroženější v celém zápase jsme byli asi v partii na 7.šachovnici, kde se odehrála pravá dívčí válka. Domácí Petra Tobišková se do Gabriely Sabolové pustila hlava nehlava, ale naštěstí v časové tísni nenalezla několik vyhrávajících pokračování a i po této partii je celkový stav zápasu nerozhodný 3:3. Za tohoto stavu končí moje partie na 1.šachovnici, když po zajímavém průběhu si beru na začátku střední hry figuru a zbytek partie vykrývám hrozby soupeře. Naštěstí se mi to i s přispěním soupeře daří a partii přivádím do vítězného konce. Poslední dohrává Jirka Kosek, který se taky musí celou partii bránit útočným snahám Pepy Vařejčka.Kolem 40. tahu, ale Jirka nachází pěknou oběť pěšce, kterým se vše obrací a možná tam byla i někde výhra (partie jsem ještě neviděl) našeho hráče. Nakonec Jirka s Pepou opakují tahy a Jirka potvrzuje naše těsné vítězství 4,5:3,5. 

Situace v tabulce se tři kola před koncem vyjasňuje. Lanškroun pevně kráčí za postupem, na druhém pólu tabulky se se sestupem již musí smířit v Moravské Třebové a asi taky i v Poličce. Pokud ale z 2.ligy sestoupí dva celky z našeho kraje (a to je docela pravděpodobné), tak z KPI se bude padat i z desátého místa. Tabulku soutěže, kde si můžete prohlédnout i výsledky jednotlivých zápasů, případně i jednotlivců naleznete zde.

Přidat komentář


Právě přítomno: 89 hostů a žádný člen

  • Komentáře

    Důležitá informace! Pro možnost psaní komentářů je nutná registrace!

  • Rozlos 2.ligy D 2014/15

    Rozlosování druhé ligy do nadcházející sezóny 2014/15: KoloDatumDružstvoVýsledek 1. 02.11.2014 ŠK 1921...

  • Výsledky sezóny 2013/14

    A družstvo skončilo na 6.místě ve 2.lize D. Zachráněno bylo již řadu kol před koncem. Podrobné...