Vytisknout
Zobrazení: 1503
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

           V neděli 6. dubna se odehrálo poslední kolo letošní sezóny Krajského přeboru II. – západ. Utkali jsme se s Jiskrou Litomyšl B v domácím prostředí. Již to vypadalo nadějně, ale nakonec jsme zápas těsně prohráli 3 ½ – 4 ½.

 

Jako první dohrála třetí šachovnice (Marinov Peter), oba hráči připsali na konto svého týmu půl bodu. Ačkoliv se jednalo o nejkratší partii, nemůžu ani zdaleka říct, že by byla bez boje. Vzápětí dohrávají poslední dvě šachovnice. Na sedmé Nedělčev úspěšně vítězí, ale náš nejmladší bojovník Dan Zeman na poslední šachovnici prohrává věžovou koncovku s pěšcem méně. Poté Miloslav Ptáček poráží svého soupeře a získává svoji první výhru v sezóně. V tuto chvíli jsem se dostala do absolutně tupé dámské koncovky, která nešla hrát už ani za jednu stranu a se soupeřem jsme se tedy domluvili na remíze. O výhru ve věžové koncovce se snažil Janeček až do posledního dechu, nakonec však partie skončila také remízou. Za stavu 3 ½ - 3 ½ jsem opustila hrací místnost a pospíchala se domů učit na již blížící se maturitu. Vkládala jsem naděje do poslední partie, ale bylo mi jasné, že vyhrát ji, bylo téměř nemožné. Poslední hrál Honza Kučera na druhé šachovnici. Dáma proti věži a dvěma figurám však nestačila a zápas tedy skončil za stavu 3 ½ - 4 ½.

 

Tento zápas byl velmi vyrovnaný. Všichni bojovali seč jim síly stačili. Bohužel ani to nestačilo a sezóna skončila bez jediné výhry. Několikrát však chyběl jen malinký krůček.