V sobotu 15.12. proběhl v Parze na ČVUT další ročník MČR v bleskovém šachu. V kategorii mládeže si skvěle vedl Tadeáš Baláček, hráč Joly Lysá nad Labem, který letos za nás hostuje ve 2.lize.

Po skvělém startu měl 7 ze 7. Potom přišly i nějaké porážky, výhrou v posledním 13.kole základní části si pojistil postup do semifinále. V něm bohužel nestačil na vítěze základní části Jakuba Půlpána (mimochodem i tento hráč na začátku své úspěšné dosavadní kariéry hostoval ve Vysokém Mýtě - byl členem našeho mládežnického družstva na MČR družstev mladších žáků) a v boji o 3.místo podlehl Ondřeji Tomanovi. I tak je 4.místo výborným výsledkem. V této kategorii může Tadeáš hrát i příští rok. Vítězem kategorie mládež se stal Tomáš Kraus, který před dvěma lety také úspěšně hostoval za nás ve 2.lize.  

Výsledky mládeže po základní části najdete zde.

Výsledky Tadeáše Baláčka v základní části pro změnu tady.

V kategorii žen se do bojů o mistrovské tituly dostaly na poslední chvíli i Gabriela a Kristýna Sabolové. Kristýna střídala lepší výkony s horšími. Její celkový výsledek byl ovlivněn spornou situací, kdy Adéla Zákoucká v prohrané pozici reklamovala nemožný tah Kristýny, která ale tvrdila opak. Přestože nebyli žádní svědkové a v těchto případech se má ctít presumce neviny (neboť toto by si mohl vymyslet kdokoliv) partie byla ukončena vítězstvím Adély Zákoucké. V nepříliš dobrém rozpoložení Kristýna odehrála následující partii, kterou bez odporu prohrála. Přesto zahrála na perfo téměř 2000 a například remíza s WIM Kořenovou je cenná. Gabriela rozehrála turnaj trochu zakřiknutě, po 7.kole měla pouze 2,5 bodu, ale pak následovala spanilá jízda. Ve zbývajích šesti kolech získala 5,5 bodu a nakonec ji jen tak tak uteklo semifinále. V průběhu turnaje dokázala zvítězit například nad WIM Medunovou nebo nad vítězkou základní části WFM Marečkovou. Získané perfo 2132 je skvělé. Jenom doufám, že se toto mistrovství započítá na FIDE blesk ELO. :)

Celkové pořadí žen po základní části naleznete zde, výsledky Kristýny tady a výsledky Gabriely tu.

Přidat komentář


Právě přítomno: 7 hostů a žádný člen

  • Komentáře

    Důležitá informace! Pro možnost psaní komentářů je nutná registrace!

  • Rozlos 2.ligy D 2014/15

    Rozlosování druhé ligy do nadcházející sezóny 2014/15: KoloDatumDružstvoVýsledek 1. 02.11.2014 ŠK 1921...

  • Výsledky sezóny 2013/14

    A družstvo skončilo na 6.místě ve 2.lize D. Zachráněno bylo již řadu kol před koncem. Podrobné...