O uplynulém víkendu se do Liberce sjela špička českého šachu doplněná třemi družstvy z Brna. V sobotu a v neděli se zde totiž konalo Mistrovství ČR čtyřčlenných družstev v rapid a v bleskovém šachu. I když se nejedná o klasický šach, kde partie může trvat i několik hodin, jde o soutěže velice prestižní a právě vzhledem ke kratšímu tempu hry i velice atraktivní a mezi šachisty i velice oblíbené.

Talentovaný šachista a také nejúspěšnější mladý reprezentant ŠK Vysoké Mýto Daniel Zeman v sobotu 6. dubna vyhrál čtvrtý kvalifikační turnaj v kategorii chlapců a dívek do 12 let a tudíž se úspěšně kvalifikoval do finále.

Vysoké Mýto - Sportcentrum, 1.5. od 10.30. To je místo a čas konání letošního krajského přeboru družstev v bleskovém šachu. AKTUALIZOVÁNO!

V sobotu 15.12. proběhl v Parze na ČVUT další ročník MČR v bleskovém šachu. V kategorii mládeže si skvěle vedl Tadeáš Baláček, hráč Joly Lysá nad Labem, který letos za nás hostuje ve 2.lize.

Soupisky na letošní turnaj družstev v Pardubicích se nerodily lehce, na poslední chvíli jsme museli udělat drobnou změnu, ale nakonec jsme se rozdělili na dvě téměř vyrovnané party.

Tak jsme se opět dočkali! Skoro tři měsíce po skončení soutěží družstev si opět zahrajeme "vážné" partie. Letos si z našeho oddílu zahraje rekordních 11 hráčů a to ještě Kristýna Sabolová bude hrát souběžné ME juniorských družstev.

Následující partii jsem s Honzou sehrál v pátém kole a protože jsme oba byli do té doby 100%, byla to rozhodující partie celého turnaje. Já pak ještě v následujícím kole porazil GM Veličku, Honza Bernášek naopak prohrál v posledním kole s Honzou Uhmanem starším.

Právě přítomno: 54 hostů a žádný člen